Değerlerimiz

Yarım yüzyılı geride bırakan Elvan, Türkiye’de ve dünyada büyümeye-gelişmeye devam ediyor. Büyüdükçe gençleşen ve daha büyük hedeflere odaklanan şirketimizin kurumsal değerlerini şöyle özetlemek mümkün;

  1. Duygusal İstikrar: Genel davranış biçimi olarak piyasa iyi olduğunda haddinden fazla açılmayan Elvan, kötü olduğunda ise karamsarlığa kapılıp içe kapanmadı. Genel ekonomi iyi olduğunda işlerin bir süre sonra kötüye gideceği temkinini, kriz anlarında ise ilerleyen süreçte durumun düzeleceği iyimserliğini daima korudu. Bu yaklaşım Elvan’da Duygusal İstikrarı sağladı.
  2. Öz Kaynakla Büyüme: Duygusal istikrarla Elvan sanal büyümeden korunda, öz sermayesini güçlendirdi. Bunun ödülünü de özellikle kriz dönemlerinde aldı. Kriz anlarında rakipler küçülürken Elvan öz sermayeli yapısıyla yüzde 35’lere varan oranda büyüme kaydetti.
  3. Yeniliğe Odaklanma: Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Değerlendirme ve Denetim Komisyonu’nun 27.09.2012 tarihli toplantısında alınan bir kararla Elvan’a  Ar-Ge Merkezi Belgesi verilmesi uygun görüldü. Böylelikle Elvan, sektöründe ilk Ar-Ge Merkezi kuran şirket unvanını da aldı. Söz konusu merkezle yenilik ve inovasyonu faaliyetlerinin odağına alan Elvan, artan müşteri memnuniyeti ve hızlı büyümeyle bunun karşılığını gördü. 2013 yılında İstanbul Sanayi Odası’ndan (İSO) tarafından İnovasyon Ödülü’ne layık görülmesi ise doğru yolda olduğunu teyit etti.