Intersweet, zor yılda yine İHRACAT ŞAMPİYONU

 

Elvan Grubu’nun ihracat şirketi Intersweet Dış Ticaret, zor bir yıl olan 2015’de de sektörünün ihracat birincisi oldu. İstanbul İhracatçılar Birliği (İİB) tarafından ödüllendirilen Intersweet, 1 milyar dolarlık ihracat cirosuna koşuyor. 

İstanbul İhracatçılar Birliği (İİB), 2015 yılının en başarılı ihracatçılarını ödüllendirdi. Büyük Kulüp’te gerçekleştirilen ödül töreninde Elvan Grubu’nun ihracat şirketi Intersweet Dış Ticaret A.Ş., 2015’te de sektörünün ihracat şampiyonu ilan edildi,  birincilik ödülünü aldı. Intersweet, 2015 yılında 128 milyon dolar ihracat gerçekleştirdi. 

Başarı tekrarlanıyorsa gerçektir!

2013 yılında kurulan ve genç bir şirket olan Intersweet’in 2014’te de sektör şampiyonu ödülünü aldığını hatırlatan Intersweet Genel Müdürü Davut Kaya, “Başarı tekrarlanıyorsa gerçektir. İhracat açısından zor bir yıl olan 2015’te te zirvedeki yerimizi koruyarak ipi göğüslememiz başarımızın tesadüf olmadığını ortaya koydu. Çünkü şirketimiz yeni ancak çatısı altında bulunduğumuz Elvan Grubu’nun 64 yıllık üretim ve çeyrek asırlık deneyime sahip” diye konuştu. 

1 milyar dolar ciro yolcusu…

İhracat şampiyonluğu ödülünü  ‘den alan Intersweet Genel Müdürü Davut Kaya, yeni hedefleri konusunda şöyle konuştu: “Çatısı altında bulunduğumuz Elvan Grubu’nun çikolatadan gofrete, şekerden jelliye, kekten kruvasan ve bisküviye kadar geniş bir  yelpazedeki yaklaşık 800 çeşit ürününü 130’a yakın ülkeye ihraç ediyoruz. 2023 yılı ihracat hedefimiz 1 milyar dolar… Ancak grubumuzun yürüttüğü yurtiçi ve yurtdışı satın alma görüşmelerinin sonuçlanmasıyla bu hedef daha erken gerçekleşebilecek.”

MISIR, IRAK, ROMANYA, GÜNEY AFRİKA ve SUUDİ ARABİSTAN’da ofisler açarak müşteriye daha yakın çalıştıklarını belirten Davut Kaya, yeni dönemde pazarlama ve marka yatırımlarına ağırlık verdiklerini kaydetti.

Davut Kaya; Elvan Grubu’nun Mısır’a üretim tesisi kurduğunu, Hindistan yatırımının ise devam ettiğine dikkat çekerek, “Pazara doğrudan yatırımlarla hem Türkiye’den ihracatımızı hem de o piyasadaki ciromuzu artırmayı planlıyoruz” dedi. 

Intersweet ekibini ilk olarak Elvan Grubu Başkanı Hidayet Kadiroğlu tebrik etti. (2016)